[rank_math_breadcrumb]

آیت الله مقتدایی: مرکز موضوع شناسی خدمت بزرگی به فقه اسلامی انجام می دهد

به گزارش روابط عمومی مرکز موضوع شناسی احکام فقهی، آیت الله مرتضی مقتدایی در مراسم رونمایی از کتاب احکام اسلامی ویژه مخاطبین بین الملل با بیان اینکه طبق آیات قرآن کریم، یک وظیفه است که افرادی تفقه در دین داشته باشند و بعد قوم خود را ارشاد و هدایت کنند، اظهار داشت: افرادی که در کشورهای دیگر زندگی می کنند و به دین مبین اسلام تشرف پیدا می کنند و وارد تشیع می شوند، هم قوم ما هستند و وظیفه ما است که تکالیفی که بعد از مسلمان شدنشان به عهده آنها است را به آنها یاد دهیم.

وی با بیان اینکه وظیفه حوزه های علمیه است که تازه مسلمان شده ها را هدایت کنند و احکام اسلام را ه آنها یاد دهند، تصریح کرد: من زمانیکه در مدیریت حوزه های علمیه بودم سفری به کشورهای اروپایی داشتم، زمانیکه در دفاتر برخی از آقایان که در آن کشورها مستقر بودند مراجعه و بازدید می کردیم اتاقی را نشان می دادند و میگفتند این اتاق تشرف است و کسانیکه می خواهند مسلمان شوند به این اتاق مراجعه کرده و شهادتین برای آنها خوانده می شود.

دبیر شورای عالی حوزه با بیان اینکه برای بنده سوال ایجاد شد که این افراد تازه مسلمان شده اعتقادات و احکام دین مبین اسلام را چگونه فرا خواهند گرفت، بیان داشت: خوشبختانه کتاب احکامی که رونمایی شد علاوه بر مسلمانان خارج از کشور، بلکه برای مسلمانان داخل کشور نیز مفید خواهد بود و دانشجویان و طلاب و اساتید حوزه و دانشگاه نیز می توانند از آن به خوبی استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده، افزود: مرکز موضوع شناسی خدمت بزرگی به فقه اسلامی انجام می دهد و فعالیت های این مرکز خدمتی بی نظیر است و خدمتی است که خلایی بوده که توسط این مرکز برطرف شد.

آیت الله مقتدایی گفت: در برخی از موضوعات بدلیل روشن نبودن موضوع اختلاف زیادی در بین فتاوا وجود داشت و گاهی به 12 اختلاف فتوا و دوازده نظر مختلف درباره یک موضوع می رسد چون موضوع برای آقایان مشخص نبوده است.

وی با بیان اینکه بحث موضوع شناسی یک نعمت بزرگ است و باید قدر این نعمت را دانست، اضافه کرد: قدر دانستن این نعمت این است که تلاش های خود را در این باب افزایش دهید و متولیان این موضوع بدانند که قطعا مورد عنایت حضرت ولی عصر(عج) قرار خواهند گرفت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها