[rank_math_breadcrumb]

ارزش سنجی درهم و دینار در کمیته فقهی

دومین نشست کمیته فقهی مؤسسه موضوع شناسی احکام فقهی با حضور نمایندگان مراجع عظام تقلید و تعدادی از استاتید و کارشناسان با موضوع بررسی نتایج پژوهش «ارزش سنجی درهم و دینار» در تاریخ 2/10/1395 برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده ریاست مؤسسه موضوع شناسی در ابتدای این نشست کمیته فقهی با اشاره به اهمیت موضوع درهم و دینار و کاربردهای آن در ابواب مختلف فقه، رصد دروس خارج را برای کاربردی کردن پژوهش­های موضوع شناسی و توجه به نظرات فقها و مراجع عظام تقلید را از الویت­های مؤسسه و کمیته فقهی را ناظر نهایی پژوهش­ها دانست.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین خوش اخلاق پژوهشگر ارزش سنجی درهم و دینار گزارشی از روند و روش پژوهش ارائه داد. سپس ناظر پژوهش حجت الاسلام و المسلمین موسویان با اشاره به پژوهشی که در جامعه مدرسین با همین موضوع چاپ شده این پژوهش را که به صورت میدانی انجام شده مکمل آن و نتیجه را هماهنگ با آن دانست.

عضو شورای فقهی بانک مرکزی اشاره کرد که در روش میانگین گیری موارد پِرت و خارج از متعارف کنار گذاشته می­شود و از سایر موارد معدل گرفته می­شود و این قاعده­ای متعارف در مسائل اقتصادی است.

در ادامه نمایندگان مراجع عظام تقلید و اعضاء در باره این پژوهش نکاتی مطرح کردند.

یاد آوری می شود نشست کمیته فقهی مؤسسه موضوع شناسی با حضور نمایندگان مراجع عظام تقلید هر دو هفته یکبار برگزار می شود و آخرین دستاوردهای پژوهشی مؤسسه را مورد بررسی قرار می دهد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها