[rank_math_breadcrumb]

با حضور آیت الله مقتدایی از کتاب «احکام اسلامی ویژه مخاطبان بین المللی» رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی مرکز موضوع شناسی احکام فقهی، حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده در مراسم رونمایی از کتاب احکام اسلامی ویژه مخاطبان بین المللی با بیان اینکه آموزش باید متناسب با نیاز مخاطبان صورت گیرد، اظهار داشت: شناسایی نیازهای مخاطب در جامعه دینی یکی از مهم ترین وظایف حوزه های علمیه محسوب می شود.

رئیس مرکز موضوع شناسی احکام فقهی با بیان اینکه کتاب های بسیار زیادی متناسب با این نیازها در جامعه دینی تالیف و منتشر شده است، افزود:کتاب احکام اسلامی ویژه مخاطبان بین المللی یکی از مهمترین این آثار است که طبق نظر و فتاوای چهار تن از مراجع عظام تقلید تدوین شده است که در تالیف آن معاونت بین الملل حوزه های علمیه همکاری مناسبی با مرکز موضوع شناسی احکام فقهی داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین علائی نژاد در بخش دیگری از این مراسم در سخنانی با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی های این کتاب، متفاوت بودن آن از کتاب های فقهی نگاشته شده تاکنون است، بیان داشت: در این کتاب احکام تمام مسائل مورد ابتلا در کشورهای غیر اسلامی گردآوری شده است و همچنین در ابتدای هر باب فقهی با استفاده از آیات و روایات مقدمه جامعی آورده شده است.

مولف کتاب احکام اسلامی ویژه مخاطبین بین الملل ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های این کتاب این است که با استفاده از تصاویر و نمودار سعی شده است تا مفاهیم کتاب به صورت کامل و جزئی به مخاطبان القا شود و در این راستا با استفاده از بیش از 190 قطعه عکس به مخاطبان آموزش عملی احکام ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در این کتاب سعی شده است تا از اصطلاحات فقهی و واژه های نامانوس با ذهن مخاطب پرهیز شود و اگر واژه ای با این ویژگی ها آورده شود، توضیحات آن نیز حتما آورده شود، تصریح کرد: در این کتاب مجموع فتاوای چهار مرجع عظیم الشان امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، آیت الله حاج سید علی سیستانی و آیت الله مکارم شیرازی گردآوری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین علائی نژاد با بیان اینکه این کتاب به تایید دفاتر مراجع تقلید رسیده است، تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی های این کتاب وجود استقتائات جدید مراجع تقلید در هر بخش است و همینطور نظارت نکته پردازی اساتید بزرگواری همچون حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده، حاج شیخ عباس ظهیری، حجت الاسلام والمسلمین رضایی و بخش استفتائات دفتر مراجع تقلید از دیگر ویژگی های این کتاب محسوب می شود.

وی با بیان اینکه کتاب احکام اسلامی ویژه مخاطبین بین الملل مورد استقبال علمای سایر کشورها نیز قرار گرفته است، اظهار داشت: این کتاب برای علمای سایر کشورها ارسال شد و نظرات آن ها جمع آوری و مورد استفاده قرار گرفت.

معاون آموزش مرکز موضوع شناسی احکام فقهی با بیان اینکه کتاب احکام اسلامی ویژه مخاطبین بین الملل متشکل از هشت فصل است، گفت: فصل نخست این کتاب، اشنایی با احکام دینی است و در فصل دوم طهارت و پاکیزگی آمده است و فصل سوم به عبادت و بندگی اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: فصل چهارم کتاب، آمادگی برای نماز است و در فصل پنجم احکام اقتصادی و مالی آمده است و فصل ششم به احکام اجتماعی اختصاص دارد و در فصل هفتم احکام خانواده و در فصل هشتم آمادگی برای سفر آخرت گردآوری شده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها