[rank_math_breadcrumb]

آیت الله جنتی در دیدار مدیران موسسه موضوع شناسی: موضوع شناسی احکام فقهی یک تحول است و خیلی ارزش دارد.

دبیر شورای نگهبان گفت: موضوع شناسی احکام فقهی کار زمین مانده در حوزه است که اهل فن می فهمند و قدردانی می کنند.

به گزارش روابط عمومی موسسه موضوع شناسی احکام فقهی، آیت الله جنتی در دیدارجمعی ازمدیران و اعضای کمیته فقهی موسسه موضوع شناسی احکام فقهی تصریح کرد: وقتی ازفعالیتهای موسسه موضوع شناسی احکام فقهی آگاهی پیدا کردم،بسیارذوق زده شدم واحساس انسانی راداشتم که دربیابان خشک،تشنه گرفتارشده و ناگهان از آسمان آب گوارایی می آید و سیراب می شود.

janati1

وی افزود: همیشه این گله را از حوزه های علمیه داشته ام که مسائلی که بسیاری مورد ابتلا نیست را پشت سرهم تکرار نکنند زیرا نتایج تکرار اینگونه مسائل خیلی مثبت نیست.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: شاید بیان مسائل فتح بابی باشد و موردی ندارد اما تکرار مسائلی که جنبه کارشناسی ندارد وسوال مهمی را جواب نمی دهد و معمایی را حل نمی کند نقص بزرگی است که همچنان در حوزه به قوت خود باقی است.

وی با بیان اینکه جوانان امروز با مشکل اعتقادی روبرو هستند گفت: جوانان در خصوص توحید و خداشناسی و از این دست مسائل سوال دارند وچه اشکالی دارد که بزرگان دین با زبان امروز درس بگویند تا طلاب جوان هم بتوانند پاسخ سوالات مختلف جوانان و مردم را بهتر بدهند.

آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: مسائل سطحی مشکل جدی امروز نیست و کسانی هستند که پاسخ دهند ولی فعالیتی که موسسه موضوع شناسی انجام می دهد از این دست نیست ودر واقع موضوع شناسی کار زمین مانده در حوزه است که اهل فن می فهمند و قدردانی می کنند که آثار دراز مدت خواهد داشت ودر آینده این کار ارزش خود را بیشتر نمایان خواهد کرد.

وی خطاب به مدیران موسسه موضوع شناسی گفت: باید قدر این کار را بدانید وپیگیری کنید و نتایج را در اختیار اهل تحقیق بگذارید، امروز در شهرهای مختلف کشور و حتی خارج از کشور به نتایج فعالیت های شما نیاز دارند و نتایجش مستقیماً برای مراجع عظام و عاید مردم می شود.

دبیر شورای نگهبان با تقدیر از فعالیت های مخلصانه حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده در موسسه موضوع شناسی خاطرنشان کرد: ایشان یک عنصر فوق العاده واستثنایی است که باید از او تشکر کرد وبحمدالله زیر مجموعه ایشان نیز با پاکی و بی آلایش و بدون سروصدا در رسانه ها کار می کنند که این از امتیازات این موسسه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص تحول در آموزش و پرورش گفت: متاسفانه این تحول انجام نشده و کار شما می تواند درسی برای دیگران باشد که با هزینه کم هم می توان تحول ایجاد کرد، کار موضوع شناسی یک تحول است و خیلی ارزش دارد و درسی برای دیگران است.

آیت الله جنتی تصریح کرد: از حوزه های علمیه همین انتظار است که الگویی برای دانشگاه باشند و به آن ها درس بیاموزند که نباید دنبال هزینه های کلان، جایزه و تشویق بود وباید در همه امور انگیزه الهی داشت.

وی با بیان اینکه عده ای چشم دیدن ولی فقیه را ندارند گفت: بعضی ها همه تلاششان این است که خود را بالا ببرند اما خدا ولی فقیه را از شر دشمنان حفظ کرده و از این به بعد هم حفظ خواهد کرد.

دبیر شورای نگهان در پایان سخنان خود با اشاره به تلاش دشمنان داخلی و خارجی جهت ایجاد بعضی از شبهات سیاسی واجتماعی افزود: کارشناسان موسسه موضوع شناسی می بایست در رابطه با موضوعات سیاسی و اجتماعی نیز فعالیت کنند تا با تبیین دقیق این موضوعات وپاسخگویی به مردم غنای فکری در این زمینه نیز ایجاد گردد.

لازم به ذکر است، در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده «رییس موسسه موضوع شناسی احکام فقهی» ضمن تشکر از آیت الله جنتی جهت بازدید ایشان از موسسه در سال گذشته وهمچنین قبول این دیدار، گزارش جامعی از پژوهش های بعمل آمده در این موسسه ارائه کرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها