[rank_math_breadcrumb]

آیت الله سید حسن مصطفوی: فقه راه آسان‌سازی زندگی معنوی انسان است.

قم، موزه فقه و زندگی، چهارشنبه، 24/9/95: آیت الله سید حسن (سعادت) مصطفوی، مدیر گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام صادق ع از موزه فقه و زندگی بازدید کرد و در حاشیه آن ضمن ملاقات با حجت الاسلام محمدحسین فلاح‌زاده دیدگاه‎‌های خود را در زمینه‌ بایسته‌های رویکرد فقهی در جهان معاصر بیان نمود.

در این برنامه که آیت الله سید محمد غروی، عضو شورای گسترش حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی از مدرسان حوزه و دانشگاه و نیز برخی از مسئولان موسسه موضوع‌شناسی احکام فقهی حضور داشتند بر ضرورت پیش‌گرفتن رویکردهای جدید فقهی، در جامعه متحول کنونی تأکید شد.

«درک موقعیت پُرمخاطره جوانان امروز، لزوم گشودن آغوش مهربان و عرصه پاسخ‌گویی پدرانه به سوالات فقهی و حقوقی آنان، ضرورت نوآوری در شیوه‌های ارائه و … » از جمله مطالبی بود که توسط اساتید مورد بحث قرار گرفت. آیت الله مصطفوی موزه فقه و زندگی را گام مثبت و موثری در این راه به‌شمار آورد و اظهار امیدواری نمود که این موزه به جایگاهی برای «جلوه‌گری فقه به‌مثابه فلسفه و تئوری زندگی در عصر کنونی» تبدیل گردد.

در تصویر مسئول موزه با ارزیابی اطلاعات عمومی جامعه از احکام خوردنی‌ها و آشامیدنی‌های روزمره، نظر میهمانان را در مورد میزان ضرورت تصویری کردن احکام، جویا می‌شود.

آیت الله مصطفوی (80 ساله) از شاگردان مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد تقی آملی و مرحوم آیت الله حاج سید ابوالحسن رفیعی قزوینی می‌باشد که سالیانی است از اساتید مبرز فلسفه و عرفان حوزه و دانشگاه به‌شمار می‌رود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها