[rank_math_breadcrumb]

بازدید آیت الله اعرافی به همراه معاونین آموزش و پژوهش حوزه های علمیه از موزه موضوع شناسی احکام فقهی

به گزارش روابط عمومی ممؤسسه موضوع شناسی احکام فقهی آیت الله اعرافی در بازدید از موزه موضوع شناسی احکام فقهی در جمع مدیران موسسه موضوع شناسی احکام فقهی اظهارداشت: امروز به رغم همه مشکلات تلاش های ارزشمندی در راستای پاسخ گویی به سوالات و مسائل متعدد جامعه اسلامی و حتی فراتر از آن در حوزه علمیه و مجموعه های مرتبط صورت می گیرد که جای بسی قدردانی است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: یکی از هدف گیری های اصلی که باید مدنظر باشد، گسترش، تعمیق و توسعه علوم در مسیر های مختلف می باشد که در واقع نیاز های امروز دنیا نیز محسوب می شود.

آیت الله اعرافی ادامه داد: موضوع  « فقه » همیشه هم مورد نیاز حوزه ها بوده است و هم فوق العاده حساس است، چون هم نقش ثبوتی دارد و هم اثباتی، پس طبیعی است که در نظام رشته ای مصوب مرکز مدیریت به این مهم پرداخته شده است همانگونه که 12 حوزه دانشی را تعریف کرده ایم.
ایشان فرمودند:راه اندازی موزه موضوع شناسی احکام فقهی با چنین کیفیت نیاز امروز جامعه است و این موزه توانسته به سوالات کاربردی زیادی پاسخ دهد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه بیان داشت: به منظور بهره بیشتر از فعالیت ها و کمک به تاسیس و راه اندازی مرکز تخصصی که مد نظر دوستان است بسیار مطلوب است اگر با کارگروه فقه معاصر که در حوزه علمیه تشکیل شده است تعامل و هم افزایی داشته باشند.

مدیر حوزه های علمیه اظهارداشت: با توجه به نیازهای آموزشی و پژوهشی که این موسسه دارد از معاونین آموزش و پژوهش حوزه درخواست دارم که به صورت ویژه دغدغه شما را مدنظر قرار دهند و تا حد ممکن و تا جایی که قوانین راه می دهد مساعدت لازم را داشته باشند.

لازم به ذکر است: آیت الله اعرافی  به همراه معاونین آموزش و پژوهش  حوزه های علمیه از موزه موضوع شناسی احکام فقهی بازدید کرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها