[rank_math_breadcrumb]

دیدار مسئولان موسسة موضوع‌شناسی احکام فقهی با آیت‌الله اعرافی

دیدار رئیس و مسئولان موسسة موضوع‌شناسی احکام فقهی با مدیر حوزه های علمیه کشور.

در این ملاقات کاری که در روز پنج شنبه 27 آبان ماه 95 در مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، ضرورت‌های مباحث موضوع‌شناختی مرور شده و افقی برای آینده ترسیم گردید.

در ادامه حجت الاسلام‌ و المسلین محمدحسین فلاح‌زاده، رئیس موسسه با ارائة گزارشی از پیشرفت کار موسسه موضوع شناسی، مدیر حوزه‌های علمیه را در جریان نیازها و انتظارات گذاشته و از حمایت‌های ایشان سپاسگزاری نموند.

در این دیدار که معاون آموزش و جانشین معاونت پژوهش حوزه حضور داشتند، ایت‌الله اعرافی فعالیت موسسة موضوع‌شناسی را «پیشگام حرکتی نو در حوزه» و «یکی از نقاط تلاقی حوزه و دانشگاه» معرفی نموده و آن‌را از چنان اهمیتی برخوردار دانست که «ظرفیت تبدیل شدن به یک رشته و یا حداقل یک گرایش در تخصص‌های حوزوی» را دارا است.

ایشان در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: «تحول موضوعات در دوران معاصر به‌گونه‌ای است که وصل شدن شبکة فقاهت به یک موضوع‌شناسی عمیق را الزام می‌نماید. دراین‌صورت خواهیم دید که حداقل 20 کتاب جدید فقهی باید به 53 کتاب فقه کنونی افزوده شود.»

آیت‌الله اعرافی حجت‌الاسلام دکتر رستم‌نژاد، معاون آموزش خود را مأمور تشکیل کارگروهی نمود که مسیر آیندة این راه را آماده نماید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها