[rank_math_breadcrumb]

نخستین آیین تجلیل از برترین آثار موضوع شناسی فقهی برگزار شد.

نخستین آیین تجلیل از برترین آثار موضوع شناسی فقهی برگزار شد

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده به عنوان مؤسس مؤسسه موضوع شناسی فقهی در اهمیت این موضوع گفت: موضوع شناسی مباحث فقهی به علت گستردگی فقه کار یک نفر نیست زیرا آحاد مردم در عمل فردی و حکومت در فعالیت های خود نیازمند فقه هستند؛ رسالت اصلی مؤسسه موضوع شناسی فقهی از سویی دستیار فقیه در شناسایی حکم و موضوع است و همچنین در کنار مردم و مسؤولان باشد تا به خوبی موضوعات مشخص شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین بیات مدیر مؤسسه موضوع شناسی احکام فقهی گزارشی از روند شکل‌گیری «آیین تجلیل از برترین آثار پژوهشی در نیم قرن اخیر» ارائه نمودند و سپس توضیحاتی از روند اجرای جشنواره و آثار رسیده را بیان نمودند.
مدیر مؤسسه موضوع شناسی بیان داشتند در مرحله اول 141 اثر که شمه موضوع‌شناسی داشت انتخاب و برای داوری ارسال گردید و در مرحله بعد از ارزیابی و داوری 5 کتاب، 4 پایان نامه و 5 مقاله به عنوان آثار شایسته تقدیر انتخاب شدند.

و سپس آیت الله حسینی بوشهری به عنوان سخنران این آیین اظهار داشت: پیشنهاد می کنم در خصوص موضوعات جدید کار بیشتری صورت بگیرد زیرا در زمانه امروز حتی اگر انقلاب اسلامی شکل نمی گرفت و حتی اگر ویژگی های امروز نیز وجود نمی داشت، موضوعات گذشته فقها به بررسی مجدد احتیاج داشت.

رئیس جامعه مدرسین تصریح کرد: حتی اگر فقیه بخواهد در موضوعات سیاسی دخالت کند باید موضوعات شناسایی شود برای مثال موضوع مشروطه که یک موضوع سیاسی بود بین فقها اختلاف به وجود آورد.

در پایان این مراسم از 14 اثر برتر و از 9 اثر تولید شده در زمینه موضوع شناسی فقهی نیز رونمایی شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها